چگونه ایمنی خود را در آزمایشگاه بالا ببریم | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی

چگونه ایمنی خود را در آزمایشگاه بالا ببریم

چگونه ایمنی خود را در آزمایشگاه بالا ببریم

چطور در آزمایشگاه ایمنی خود را افزایش دهیم

آزمایشگاه شیمی جزء خطرناک ترین محیط های کار محسوب میشود.در این مقاله ما میگوییم چطور ایمنی خود را در آزمایشگاه بالا ببریم.

اگر درآزمایشگاه نکات ایمنی را رعایت نکنیم خطراتی بالقوه ما را تحدید میکنند که می توانند خساراتی جبران ناپذیر به ما  وآزمایشگاه وارد کنند.

کسانی که در آزمایشگاه کار میکنند باید از خطراتی که در کمین آنها است مطلع باشند و باید طوری رفتار کنند تا به خود و دیگران آسیب نرسانند.

تجربه نشان میدهد دوعلتی که باعث بروز حادثه در آزمایشگاهها می شود عجله وعدم تمرکز وحواس پرتی است.

شاید بارها این جمله ” برای من اتفاق نمی افنتد ” را شنیده اید این جمله کاملا نادرست است و خطردر آزمایشگاه هر لحظه میتواند به ما آسیب جدی بزند پس باید همیشه سنجیده عمل کنیم.

ایمنی در آژمایشگاه

چگونه از خود محافظت کنیم

 روپوش

 کسانی که در این محیط کار میکنند باید از روپوش های بلند استفاده کنند این لباس باید سفید رنگ باشند که در صورت کثیف شدن به سرعت متوجه  لکه شوند و آن را برطرف کنند.همچنین این لباس در برابر خطرات از ما محافظ ت می کند.

 عینک ایمنی

خیلی از افراد عینک های ایمنی را زیاد جدی نمیگیرند افرادی که درآزمایشگاه کار میکنند و حتی بازدید کننده ها ملزم هستند تا از عینک های ایمنی استفاده کنند در زمان خطر ممکن است مواد و یا قطعاتی به سمت صورت ما پرتاب شود و این عینک ها از چشم ها و قسمت اعزم صورت ما  درمقابل خطرات جلوگیری میکنند.

این مطلب را از دست ندهید :
پایان نامه | مشاوره پایان نامه | مشاوره پایان نامه ارشد | مشاوره پایان نامه دکتری

دست کش

در آزمایشگاه ممکن است مواد واکنش گر یا سمی و حلال ها وجود داشته باشد. ما باید در این شرایط از دستکش های جراحی یکبار مصرف استفاده کنیم. قبل ازاستفاده از این دستکش ها باید از سالم بودن آنها اطمینان داشته باشیم و در صورت سوراخ شدن باید فورا آن را تعویض کنیم.

رفتارهای معقول

کسانی که درآزمایشگاه کار می کنند باید توجه داشته باشند که حساسیت کار چقدر بالاست از رفتار های شتاب زده و دویدن، خوردن و آشامیدن جدا خوداری کنند. در مواردی دیده شده است که هنگام کار سیگار میکشند این کار ممکن است موجب آتش در آزمایشگاه شود پس همیشه این نکات را به خاطر بسپارید.

انضباط فردی

یکی از مهم ترین اصول کاری درآزمایشگاه نظم و انضباط  فردی است میز کار همیشه باید خشک باشد، وسایل پس از استفاده در جای خود قرار داده شوند که باعث شلوغی میز کار نشوند . زباله ها جامد و یا کاغذ ها نبایند در روشویی جمع و انباشته شوند این کار خطرات بزرگی  را در پی دارد.

این مطلب را از دست ندهید :
تجهیزات آزمایشگاهی برای آزمایشگاه چقدر مهم است؟

تمامی شیشه ها بعد از استفاده تمیز وعاری از آلودگی شوند بهتر است. این کار  می تواند به عنوان یک عادت خوب در آزمایشگاه رعایت شود.

وسایل حفاظت در آزمایشگاه هیچ گاه نباید مسیر های رفت و آمد مرطوب شوند و از تمیز بودن کف پوش ها همیشه اطمینان حاصل بفرمایید

 در این مقاله ما یاد گرفتیم چطور از جان خود در مقابل با خطرااتی که در آزمایشگاه وجود دارد محافظت کنیم . اگر میخواهیم همیشه سلامت باشیم باید این نکات را هر روزه در محیط کاررعایت کنیم  .

شرکت سفیر آزما کیان با سالها تجربه در فروش مواد شیمیایی و آزمایشگاهی می تواند به شما کمک کند جهت مشاوره رایگان و خرید میتوانید به شماره  ۰۹۳۵۷۰۰۷۷۴۳  تماس حاصل فرمایید.

 

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *