محیط کشت بیولوژیک | محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بهبود عملکرد سم بیولوژیک

محیط کشت بیولوژیک | محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بهبود عملکرد سم بیولوژیک

محیط کشت بیولوژیک | محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بهبود عملکرد سم بیولوژیک

محیط کشت بیولوژیک | محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بهبود عملکرد سم بیولوژیک

محیط کشت بیولوژیک | محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بهبود عملکرد سم بیولوژیک :

استفاده از پوتیتو دکستروز براث به عنوان ماده کمکی در سم های بیولوژیک

هنگامی که محیط کشت پوتیتو دکستروز براث و ژلاتین به عنوان مواد کمکی استفاده می شوند آنها بیش از یک عملکرد دارند. اول آنها به عنوان پخش کننده عمل می کنند. آب رایج ترین حامل اسپری تولید محصولات کشاورزی است. با افزودن ماده خیس کننده تنش سطح درون یک قطره اسپری را کاهش می دهد و اجازه می دهد قطره در یک لایه نازک روی سطح محصول صاف بماند در نتیجه این لایه نازک به سرعت تبخیر می شود. آب با سرعت بیشتری در تمام سطوح غلظت محیط کشت پوتیتو دکستروز براث، ژلاتین یا ترکیبات آنها نسبت به آب دیونیزه شده تبخیر می شود. به خصوص در ۲ ساعت اول. این نشان می دهد که هم ژلاتین و هم PDB با کاهش تنش سطح به عنوان عامل خیس کننده یا پخش کننده عمل می کنند.

محیط کشت PDB به عنوان رقیق کننده

دوم PDB و ژلاتین به عنوان رقیق کننده عمل می کنند. رطوبت گیرها دارای خصوصیات احتباس آب هستند. آنها میزان تعادل آب را افزایش می دهند و بنابراین زمان خشک شدن یک رسوب آبی پاششی را نشان می دهند و ممکن است رطوبت را از جو بیرون بکشند تا سطح رطوبت بالاتری را روی یا در نزدیکی رسوب پاشش حفظ کنند. آب دیونیزه شده پس از ۱۵۰ دقیقه به طور کامل تبخیر خواهد شد در حالی که افزودن محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بهبود عملکرد، ژلاتین و ترکیبات آنها به حفظ آب کمک می کند و میزان آب آن از ۱۰٪ به ۴۰٪ در ۱۸۰ دقیقه افزایش خواهد داد. PDB آب بیشتری نسبت به ژلاتین جذب می کند. پس از ۶۰ دقیقه در ۱۰۰ R RH مقدار آب جذب شده توسط ترکیب PDB خشک یا ژلاتین – PDB با هم رابطه خطی با غلظت PDB در همه غلظت ژلاتین نشان می دهند (R2> 957/0)، اما رابطه بین جذب آب و غلظت ژلاتین است. ضعیف (R2 = 0.003). از این رو در تمام ترکیبات ژلاتین-PDB، جذب آب به طور عمده توسط غلظت PDB تعیین می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
محیط کشت ponandisa | خرید محیط کشت ponandisa | پروناندیزا | محیط کشت پروناندیزا

کاهش دوره شبنم جوانه زنی کنیدی های عامل بیوکنترل
محیط کشت پوتیتو دکستروز براث سم بیولوژیک به عنوان یک رقیق کننده ممکن است دوره شبنم مورد نیاز برای جوانه زنی فوما را کاهش دهد. به دلیل جذب رطوبت PDB جوانه زنی فوما بعد از ۴۸ ساعت حتی در دمای ۵/۹۲ درصد به ۴۰ درصد (gp0225) می رسد. به عبارت دیگر در نتیجه جذب رطوبت، دوره شبنم به احتمال زیاد طولانی می شود. این مطابق با نتیجه گیری دایگل و کوت (۱۹۹۱) است که نیاز به دوره یخبندان برای یک فعالیت میوکربایی خاص می تواند با فرمول بندی مناسب بطور گسترده ای کاهش یابد.

محیط کشت PDB و افزایش جذب مواد

محیط کشت پوتیتو دکستروز براث به عنوان یک رقیق کننده آب را از محیط با RH زیاد جذب کرده و خود را به صورت مایع نگه می داشت و همین امر باعث می شود مواد مغذی در دسترس برای مخروط های جوانه زده و رشد لوله های جوانه زا باشد. سوم PDB و ژلاتین به عنوان مواد مغذی عمل می کنند. گونه های فوم معمولاً به عنوان قارچ ساپروفیتیک زندگی می کنند. بیشتر ساپروفیت ها در فرآیند جوانه زنی به مواد مغذی اضافی نیاز دارند از جمله نمک های معدنی، منابع کربن، اسیدهای آمینه خاص و ویتامین ها. هیچ کنیدی در آزمایش جوانه زنی در آب دیونیزه شده جوانه نزد حتی پس از ۴۸ ساعت. کنیدی ها پس از ۱۱ ساعت در دمای ۲۳ درجه سانتی گراد شروع به جوانه زنی کرده و جوانه زنی پس از ۱۶ ساعت با حضور محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بهبود به ۶۰٪ رسید. اگرچه میزان جوانه زنی در ژلاتین پس از ۲۴ ساعت نسبتاً پایین (زیر ۱۰٪) بود اما هنوز هم نشان می دهد که کنیدی ها ممکن است از ژلاتین به عنوان یک منبع مغذی استفاده کنند. طبق یک آزمایش جوانه زني پنج جدايه Phoma (از جمله P. exigua) پس از افزودن ژلاتين به ۱٫۵٪ آگار آب با غلظت ۵٪ تقريباً به ۱۰۰٪ رسيد. این به طور قابل توجهی بالاتر از سرعت جوانه زنی P. exigua است و احتمالاً به دلیل اختلاف بین جدا شده های فوما جداگانه ایجاد می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
محیط کشت PE-2 Medium | محیط کشت HiMedia | خرید محیط کشت | فروش محیط کشت

افزایش چسبندگی سموم بیولوژیک با PDB

محیط کشت پوتیتو دکستروز براث و ژلاتین هم چنین به عنوان چسبیدن عمل می کردند. این امر به ویژه در مورد ژلاتین صادق است که فیلمی را در اطراف کنیدی ها تشکیل داد و به همین ترتیب کنیدی را روی هدف می چسباند (داده ها نشان داده نشده است). ژلاتین همچنین ممکن است باعث افزایش ماندگاری کنیدی ها شود. پس از یک دوره خشک ۴ هفته میزان جوانه زنی بدون ژلاتین نزدیک به صفر کاهش یافت در حالی که میزان جوانه زنی در حضور ژلاتین بیشتر بود و در غلظت های بالاتر ژلاتین به طور قابل توجهی افزایش یافت.
محیط کشت پوتیتو دکستروز براث بیولوژیک نه تنها مواد مغذی را برای کنیدی ها فراهم می کند بلكه به عنوان مرطوب گر، عامل چسبیدن و رقیق گر نیز عمل می كند. ژلاتین گرچه تا حدی به عنوان یک منبع مغذی در طول جوانه زنی عمل می کند اما به طور عمده به عنوان یک برچسب نقش دارد. برخلاف PDB ژلاتین رطوبت محیط را جذب نمی کند. با این حال در ترکیبات ژلاتین-PDB، ژلاتین آب را توسط PDB جذب کرده و تبخیر را مهار می کند. در غلظت های مناسب ژلاتین باعث افزایش جوانه زنی کنیدی ها و افزایش ضایعه روی برگهای جوان خواهد بود.

 

مرکز فروش مواد شیمیایی و آزمایشگاهی، فروش کیت تحقیقاتی و تجهیزات آزمایشگاهی از معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا و … (خرید مواد شیمیایی و آزمایشگاهی اورجینال)

09357007743 : تلفن سفارش و خرید

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *