فروش اسید بوریک ترکیه | قیمت فروش اسید بوریک مرک

فروش اسید بوریک ترکیه | قیمت فروش اسید بوریک مرک

فروش اسید بوریک ترکیه

فروش اسید بوریک ترکیه | قیمت فروش اسید بوریک مرک :

اسید بوریک را سریع و درست بشناسید …

ماده شیمیایی ای که با اسم ارتوبوریک اسید هم شناخته شده است و جنسی جامد دارد. این ماده سفید رنگ بوده و مزه ای تلخ دارد و بی بوست. اسید بوریک، اسیدی ضعیف محسوب می شود و نمک های سدیمی که دارد هر یک از ترکیبات بور را با عناصر دیگر ترکیب می‌کنند.

1) پزشکی و داروسازی

از مهمترین خواص اسید بوریک، خواص آنتی باکتری و آنتی قارچ بودن آن است.

این خواص اسید بوریک باعث شده تا در پزشکی استفاده فراوانی از این ماده شود و آنرا به عنوان دارویی برای ضد عفونی همه اعضای بدن بشناسند.

بسیاری از دارو ها وجود دارند که مقدار اندکی از اسید بوریک را در خود دارند و پزشکان برای اموری همچون ضدعفونی کردن، تنظیم pH و از بردن خشکی چشم آنرا تجویز می کنند. همچنین بوریک اسید در جهت از بین بردن عفونت واژینال هم کارایی دارد.
در ضمن توجه داشته باشید که مجوز استفاده از این ماده شیمیایی به قصد درمان، فقط با اجازه پزشک می باشد.

2) صنعت شیشه‌سازی:

اسید بوریک در تولید بسیاری از محصولات شیشه ای کاربرد خاص و ویژه ای دارد. این ماده در فرآیند تولید شیشه نقش بسیار حیاتی ای دارد زیرا همه شیشه های آزمایشگاهی ای که در برابر شوک های حرارتی بالا عایق هستند و مقاومت دارند، از این ماده تشکیل شده اند. همچنین در تولید صفحات شیشه‌ای مستحکم (RFG) و همچنین در تولید شیشه‌های عایق شیشه‌ای (IFG) مورد استفاده قرار میگیرد.

3) حفظ و نگهداری چوب ها:

اسید بوریک برای نگهداری از چوب ها به صورت خام کاربرد قابل توجهی دارد و این کاربرد سالیان سال است که رواج زیادی دارد. همچنین اسید بوریک یک عامل ضد ضد حشره و قارچ هم به حساب می آید.

4) روان کننده‌ها:

ارتوبوریک اسید در فرآیند تولید روان کننده هایی که در آب محلول، نقش خنک کنندگی دارند مورد استفاده قرار می گیرید تا باعث پایداری بیولوژیک بالا (خواص ضدعفونی بوریک اسید) و پایداری pH گردد.

5) افزایش کیفیت محصولات کشاورزی:

این ماده شیمیایی کاربرد های ویژه ای در جهت ارتقای کیفیت کشاورزی دارد و با استحکام دادن به دیواره سلولی گیاهان، موجب افزایش میزان روند جذب و فتوسنتز می‌شود. همچنین باعث افزایش رشد محصولات کشاورزی می شود زیرا تبخیر برگ های گیاهان را کم می کند، چراکه باعث متعادل شدن مواد غذایی می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
تست کرونا را آزمایشگاه ها می توانند انجام دهند ؟

6) سرامیک‌سازی:

بورات ها در صنعت سرامیک سازی هم مفید و موثر است و موجب کاهش سطح انبساط حرارتی مواد می شود. در ضمن بوریک اسید، ماده ایست که میتواند موجب براقی و جذابیت و جلای فوق العاده سرامیک ها، کاشی و ظروف لعاب دار شود و زیبایی دوچندانی را به آنها اضافه کند.

7) اسید بوریک و خاصیت حشره کشی بی نظیر آن

جالب است بدانید در آمریکا سال 1948 برای دفعه اول در جهان، از بوریک اسید به عنوان یک حشره کش در جهت کنترل مورچه ها، سوسک ها، موریانه ها و کک ها و بسیاری از جیوانات دیگر استفاده شده است.
علت آنکه اسید بوریک برای کشتن حشرات خانگی مورد استفاده قرار گرفته است آن می باشد که ضرر و عارضه ای برای سلامتی انسانها ندارد.

روش عملکرد اسید بریک برای مقابله با حشره ها:
این ماده یک سم معده است که اثرات متابولیسمی بر روی حشرات دارد و همچنین از پودر خشک آن در جهت سایندگی ستون فقرات حشرات استفاده می شود.

سوسک پس از آنکه با این ماده مسموم می شود به سرعت نمی میرد و با سرعتی آرام به خانه خود برگشته و در آنجا جان میدهد و به عبارتی مرگ تدریجی خواهد داشت. اما نکته جالب این موضوع آن است که وقتی سوسک در لانه خودش جان میدهد، بقیه سوسک ها از آن تغذیه می کنند و به همین دلیل اسید بوریک به بدن آنها هم منتقل میشود و در نتیجه آنها هم می میرند.

8) تولید مواد ضد آتش:

نمک های بور دارای ذراتی است که در زمان گرفتن حرارت یا انرژی (مثلا در صورت وقوع آتش‌سوزی)، آب ترشح می کننند و در نتیجه اشتعال و آتش سوزی را کاهش میدهد. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که بوریک اسید قارچ کشی نسبتا ضعیف بوده و در فرآیند تولید حشره و مورچه کش ها کاربرد دارد.

9) اسید بوریک و تاثیر آن در مواد غذایی

بله درست است اسید بوریک استقاده گسترده ای در تولید غذا های مختلف دارد. اسید بوریک برای سلامتی بدن بسیار مفید است و خواص آنتی اکسیدانی آن بسیار قدرتمند است. برخی از غذا هایی که دارای این ماده می باشند عبارتند از؛ بادام، برنج سفید، آبجو، شراب، سیب، موز خام، بادام زمینی و … .

این مطلب را از دست ندهید :
مواد آزمایشگاهی پرفروش سیگما آلدریچ و مرک آلمان با بهترین قیمت در ایران

10) اسید بوریک خاصیت ضد سرطانی دارد

بر اساس یکی از مطالعات در سال 2009 مشخص شد که تاثیرات اسید بوریک روی کاهش رشد سلول های سرطانی حقیقت دارد و هر چه دوز مصرفی آن بالاتر باشد، این تاثیر بیشتر است.

11) اسید بوریک و قطره گوش

اسید بوریک خاصیت ضد عفونی کننده ویژه ای دارد و می تواند در جهت درمان عفونت های گوش مورد استفاده قرار گیرد. لذا در خیلی از محصولات از این ماده استفاده شده. توجه دارید که استفاده خودسر از این ماده به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

برخی دیگر از کاربرد های اسید بوریک

خاصیت میکروب کشی

ذوب کننده ای قوی در صنعت جوشکاری

تولید شوینده جات و مواد شوینده

تهیه و تولید ضد یخ

چرم سازی

مفید در بسیاری از کود های شیمیایی

بازار جهانی اسید بوریک …

بزرگترین مصرف کننده های اسید بوریک را کشور های چین و آمریکا تشکیل میدهند. جالب است که عظیم ترین معادن سنگ آهنی که برای این محصول وجود دارد نیز در این دو کشور واقع شده است.
امروزه مصرف این ماده در کشور های آسیای شرقی همچون گسترش فراوانی یافته است چراکه آنها در صنایع نساجی، کشتی سازی و برد های الکترونیکی و … پیشرفت های بسیاری کرده اند.

فروش اسید بوریک ترکیه | قیمت فروش اسید بوریک مرک

سفیر آزما کیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

با ما در تماس باشید : 09357007743

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.