شیشه آلات آزمایشگاهی | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی

 شیشه های آزمایشگاهی یکی از ملزومات هر آزمایشگاهی شیشه های آن است . در واقع شیشه های آزمایشگاهی برای انجام تست های و آزمایش ها  مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا شکل و جنس شیشه های آزمایشگاهی دو مولفه مهم برای انتخاب در استفاده از آنها  می باشد. یکی از مشخصاتی که میتواند هنگام خرید شیشه های آزمایشگاهی به ما کند میزان تحمل دمای آن است این شیشه ها بسته به جنسشان میتوانند دمایی از 50 تا 700 درجه سانتی گراد را تحمل کنند. این شیشه ها با نام های مختلفی شناخته میشوند که در زیر به برخی آنها اشاره میکنیم. شیشه پریکس شیشه بروسیلیکات شیشه کوارتر شیشه سودا

معروفترین برندهای شیشه سازی

 بهترین برند شیشه های آزمایشگاهی در  کشورما  این شیشه ها برند های متفاوت با قیمت های متفاوت یافت میشود برخی از آنها ساخت داخل هستند و در بازاربرند های چینی ، هندی و اروپایی هم به چشم میخورد. در کل  برند های اروپایی کیفیت های جهانی دارند و بیشتر از آنها برای آزمایشگاهای تخصصی استفاده میشود.
این مطلب را از دست ندهید :
راه اندازی آزمایشگاه | سفارش تجهیزات جدید راه اندازی آزمایشگاه
انگلستان و آلمان دو پرچم دار فروش محصولات آزمایشگاهی در جهان  هستند که بهترین شیشه های آزمایشگاهی را تولید میکنند. پیرکس انگلستان ، تی جی آلمان، شات دوران آلمان ، ولاک انگلستان ، کوئیک فیت انگستان از برند های معرف در این  دو کشوراست.

چطورکیفیت شیشه های آزمایشگاهی را تعیین می کنند؟

تست حرارت چیست ؟شیشه های آزمایشگاهی شاخصه های متفاوتی دارند به طور مثال شیشه هایی مانند پیسپت و بورت ، یا استوانه ای  و از این قبیل شیشه های دقت اندازه گیری اصلی ترین شاخصه آنها میباشد. ولی در دیگر شیشه آلات آزمایشگاهی میزان تحمل در برابر گرما میتواند شاخصه اصلی آنها باشد. دراین زمان شما میتواندی با استفاده از یک آزمایش تعیین دقت اعتبار شیشه آزمایشگاهی را به طور کامل تعیین کنید.

تست حرارتی چیست ؟

تست حرارتی برای میزان کیفیت محصول در برابر گرما است این تست به دو صورت انجام می پذیرد. تحمل شوک حرارتی تحمل دمایی در تست تحمل شوک حرارتی ما به صورت ناگهانی دما را به 100 درجه میرسانیم  تا تحمل شیشه را ارزیابی کنیم.
این مطلب را از دست ندهید :
خرید آمونیاک آزمایشگاهی | خرید آمونیاک صنعتی | فروش آمونیاک صنعتی و آزمایشگاهی ارزان
در تست تحمل دمایی میزان گرما را تا حد ذوب شدن و یا ترک خوردن بالا میبریم. اگر در این دو تست گرمایی برای شیشه ما اتفاقی نیافتاد این شیشه از استاندارخوبی پیروی میکند.  شرکت سفیر آزما کیان با سالها تجربه میتواند برای خرید و مشاوره با شماره تلفن 09357007743  تماس حاصل فرمایید

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *