شوینده | خرید شوینده | قیمت شوینده | فروش شوینده

شوینده | خرید شوینده | قیمت شوینده | فروش شوینده

شوینده | خرید شوینده | قیمت شوینده | فروش شوینده

شوینده : شویندهها(detergents)  مواد شیمیایی هستند که برای پاک کردن سطوح آلوده مانند پارچه، کف پوش ها ، پوست و …. استفاده میشود. با توجه به اینکه استفاده از شوینده ها به زمان های دور برمی گردد میتوان به استفاده بعضی از انواع خاک ها و یا حتی خاکستر (wood ash)  بعنوان شوینده اشاره کرد.

از طرفی ماهیت بیشتر این آلودگی ها چربی هستند و چربی در حالت عادی خودبخود در آب حل نمی شود، بنابراین شوینده ها باید موادی باشند که امولسیون(emulsion)  پایداری از روغن و چربی را در آب بوجود بیاورد.

 بخش عمده ای از ساختار شویندهها را سورفکتانت ها(surfactant)  یا مواد فعال سطحی(surface active agents)  تشکیل می دهند. وظیفه سورفکتانات ها  تشکیل امولسیون پایداری از چربی در آب می باشد که باعث تمیز شدن سطح مورد نظر با زدودن چربی و آلودگی ها از سطوح می شود. به این صورت که بخش چربی دوست(grease-phile or lipophile)  سورفکتانت در چربی حل شده و انتهای دیگر زنجیره که آبدوست  (hydrophile)میباشد سپس پخش شدن چربی در فاز آبی می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
ترکیب شیمیایی چیست؟|همه چیز درباره ترکیب شیمیایی

 پخش کننده ها(distributor)  با کمک به توزیع مناسب سورفکتانت ها باعث افزایش قدرت پاک کنندگی شویندهها میشود ، به این صورت که سورفکتانت را یکنواخت در کل فاز آبی حل کرده و محلول همگنی(homogenous)  از ترکیب شویندهها و آب به دست می دهد.

بدلیل افزایش استفاده از شویندهها و معرفی انواع مختلف به بازار مانند شامپو، صابون(soap)  و ….. نیاز به سنتز سورفکتانت ها بیشتر و بیشتر شده است بنابراین ماهیت ترکیب شیمیایی(chemical compound)  سورفکتانت اهمیت بیشتری پیدا کرده است. از مهم ترین سورفکتانت ها میتوان به سدیم لوریل اتر سولفات 70 و سولفونیک اسید و  کوکونات دی اتانول آمید و …. اشاره کرد.

سفیر آزماکیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

مرکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، فروش مواد آزمایشگاهی، فروش کیت تحقیقاتی و تجهیزات آزمایشگاهی از معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا و …

این مطلب را از دست ندهید :
آیا حیوانات خانگی کرونا می گیرند ؟

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

 

سفیر آزما کیان

ایران - تهران - اتوبان نواب - بعد از پل سپه - خیابان گلهای اول - ساختمان سهند - طبقه 6 واحد 15
نمایندگی سیگما آلدریچ - نمایندگی مرک آلمان - فروش مواد شیمیایی و آزمایشگاهی - فروش کیت تحقیقاتی - آنتی بادی و آنزیم آزمایشگاهی و فروش ویژه انواه محیط کشت در ایران,
ایران, ایران 02166074277
Iran - ایران
تلفن: 09357007743
تلفن دوم: 09128308091
رایانشانی: safirazmakian@gmail.com
URL: https://www.safirazmakian.com
تماس با ما:09128308091

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: سفیر آزما کیان برند اول فروش مواد شیمیایی و آزمایشگاهی در ایران : 09357007743 فروش 24 ساعته