شماره ثبت CAS | شماره ثبت سی ای اس | سفیر آزما کیان مرکز فروش مواد شیمیایی

شماره ثبت CAS | شماره ثبت سی ای اس

شماره ثبت CAS | شماره ثبت سی ای اس

شماره ثبت CAS | شماره ثبت سی ای اس

شماره ثبت CAS (به انگلیسی: CAS registry number) یا کَس نامبر شمارهٔ شناسایی یکتا برای ترکیبات شیمیایی، پلیمرها، زنجیره‌های زیستی، مخلوط‌ها و آلیاژها است.

CAS.NUMBER یک شماره یا کد است که حداکثر از ۱۰ رقم تشکیل شده‌است این اعداد توسط پاره خط‌هایی به پنج قسمت تقسیم می‌شود. عدد وسط از سمت راست یک عدد دو رقمی است که به آن (check digit) یا رقم کنترلیزه می‌گویند. نحوهٔ محاسبهٔ رقم کنترلیزه: به ترتیب اعداد را از سمت راست به اعداد ۱ و ۲ و ۳ و … ضرب کرده و حاصل جمع را بدست آورده و عدد صدگان حاصل جمع به عنوان رقم کنترلیزه در نظرگرفته می‌شود.

چگونه شماره CAS را پیدا کنم؟


شماره رجیستر CAS یک شناسه عددی است که می تواند تا 10 رقم داشته باشد، با تقسیم تصاویر به سه قسمت. رقم راست ترین رقم مورد استفاده برای تایید اعتبار و منحصر به فرد کل عدد است. به عنوان مثال، 58-08-2 شماره رجیستر CAS برای کافئین است.

شماره CAS در یک MSDS چیست؟


یک شماره رجیستری CAS (Chemical Abstracts Service) یک شناسه ی منحصر به فرد است که به شما نشان می دهد که استون و دی متیل کتون در واقع یک ماده ی مشابه هستند. از دیدگاه ایمنی و انسانی، این یک ایده فوق العاده است.

آیا هر ماده شیمیایی دارای شماره CAS است؟


چکیده سرویس یا CAS. … پایگاه داده CAS در حال حاضر شامل بیش از 55 میلیون ترکیب شیمیایی مختلف شیمیایی آلی و غیر آلی است. هر ورودی CAS با شماره رجیستر CAS یا شماره CAS به صورت کوتاه شناسایی می شود.

چه مدت طول می کشد تا یک شماره CAS دریافت کنید؟


شماره CAS شما برای شش ماه معتبر خواهد بود. این به این معنی است که شما باید در مدت شش ماه پس از صدور شماره CAS، باید برای ویزای خود درخواست کنید. لطفا توجه داشته باشید که تنها می توانید درخواست ویزای خود را حداکثر سه ماه قبل از تاریخ شروع دوره خود را داشته باشید.

شماره CAS و چه چیزی برای آن استفاده می شود؟


شماره رجیستر CAS، همچنین به عنوان CASRN یا CAS شماره نامیده می شود، یک شناسه عددی منحصر به فرد توسط سرویس شیمیایی خلاصه (CAS) برای هر ماده شیمیایی شرح داده شده در ادبیات علمی باز است
.

شماره دانشگاهی CAS چیست؟


تایید پذیرش مطالعات (CAS) یک شماره مرجع منحصر به فرد است که توسط حامی مهاجرت (معمولا موسسه آموزشی شما) برای تحصیل در انگلستان به شما داده شده است. شماره CAS برای پروسه ویزا 4 سطح مورد نیاز است.
این مطلب را از دست ندهید :
کیت الایزا چیست ؟

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *