سرطان ؛ افزایش آمار جهانی

سرطان و افزایش آمار جهانی

سرطان و افزایش آمار جهانی

سرطان :

افزایش آمار جهانی

سرطان ؛ افزایش آمار جهانی
سرطان ؛ افزایش آمار جهانی

سرطان ؛ افزایش آمار جهانی.

یک بررسی تازه پیش بینی می کند که آمار ابتلا به این بیماری در سال جاری مجموعا به ۱۸.۱ میلیون مورد برسد که ۹.۶ میلیون مورد آنها به مرگ منجر خواهد شد.

برای مقایسه آمار ابتلا به این بیماری در سال ۲۰۱۲ کمی بیش از ۱۴ میلیون نفر و آمار مرگ ناشی از آن۸.۲ میلیون نفر بود. این افزایش تا حدودی به دلیل رشد و پیر شدن جمعیت است.

این ارقام حاکی از آن است که یک پنجم مردان و یک ششم زنان در طول عمر خود به نوعی از این بیماری مبتلا خواهند شد.

به علاوه با غنی تر شدن کشورها انتظار می رود آمار ابتلا به سرطان های مرتبط با سبک زندگی در مقایسه با آنهایی که به فقر مربوط است بیشتر شود.

آژانس بین المللی تحقیقات کنسر (آی ای آر سی) به طور مرتب تصویری کلی از ابعاد سرطان در اطراف جهان ارائه می کند. این کار با بررسی ۳۶ سرطان مختلف در ۱۸۵ کشور انجام می شود.

محققان می گویند که هرچند راه های جمع آوری و اندازه گیری داده های مربوط به این بیماری بهبود یافته، روند کلی آمار سرطان و مرگ در اثر آن، نشان دهنده افزایشی سالانه است.

تازه ترین گزارش این گروه می گوید که کنسر ریه، پستان زنان، و روده یک سوم کل سرطان ها و مرگ ناشی از آنها را تشکیل می دهند.

سرطان ؛ افزایش آمار جهانی
سرطان ؛ افزایش آمار جهانی

“کنترل تنباکو”

نویسندگان می گویند که کنسر ریه اکنون علت اصلی مرگ ناشی از این بیماری در زنان در ۲۸ کشور است. آمریکا، مجارستان، دانمارک، چین و نیوزیلند شاهد بیشترین آمار مرگ در این مورد هستند.

جورج باتروورت، از موسسه خیریه تحقیقات کنسر بریتانیا، گفت: “تنباکو بزرگترین عامل ابتلای شمار بیشتری از زنان به سرطان ریه نسبت به گذشته است.”

“در بریتانیا عادت سیگار کشیدن در زنان دیرتر از مردان رواج پیدا کرد، برای همین عجیب نیست که اکنون شاهد افزایش این بیماری  هستیم.”

“به همین شکل، مصرف سیگار بیش از پیش در میان زنان کشورهای کم درآمد یا با درآمد متوسط محبوبیت پیدا کرده و بازاریابی شدید صنعت تنباکو در این روند موثر بوده.”

گزارش تازه تخمین می زند که تقریبا نیمی از کلیه موارد این بیماری در جهان در سال جاری در آسیا اتفاق می افتد که تا حدودی به دلیل جمعیت زیاد این قاره است و تا حدودی هم به این دلیل که بعضی از سرطان های مهلک تر در این منطقه شایع تر هستند.

برای مثال این شامل آمار بالای کنسر کبد است که درمان آن در چین عموما چشم انداز روشنی ندارد.

منبع: بی بی سی فارسی

این مطلب را از دست ندهید :
بوتانول مرک آلمان | خرید و فروش بوتانول مرک آلمان

سفیر آزما کیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

توجه: تمامی ماده ها و کیت تحقیقاتی از بیش از ۲۰۰ برند و تامین کننده موجود می باشد!

جهت خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی، تنها کافیست که با ما تماس بگیرید:

02166074277   –   ۰۹۱۲۸۳۰۸۰۹۱  –  ۰۹۳۵۷۰۰۷۷۴۳

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *