خرید متیلن کلراید ایرانی | فروش متیلن کلراید | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی

خرید متیلن کلراید ایرانی | فروش متیلن کلراید

خرید متیلن کلراید ایرانی | فروش متیلن کلراید

خرید متیلن کلراید ایرانی

خرید متیلن کلراید ایرانی | فروش متیلن کلراید :

متیلن کلراید را بشناسیم …

مایعی بدون رنگ و شفاف است و خاصیت فراری دارد و محترقه هم نمی باشد. همچنین از عطر تقریبا خوش و دلنشینی هم برخوردار است (بویی شیرین دارد) و کاربرد اصلی آن حلال بودن آن است که باعث شده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. قابلیت مخلوط شدن با آب در این ماده وجود ندارد ولی در بسیاری از حلال هایی که آلی هستند حل می شود.
یکی از نشانه های این ماده آن است که اگر به آن حرارت دهید، دودی فوق العاده سمی را از خود منتشر می کند.

کاربرد های متیلن کلراید در صنایع:

صنعت حمل و نقل

متیلن کلراید برای پاک کردن چربی ها و روغن زدایی از سطوح و قطعات فلزی ای همچون خط راه آهن، اجزاء هواپیما و … مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تولید قطعه های فلزی برای یک واشر جدید، می توان از کلرید متیلن استفاده کرد. همچنین متخصصینی که در زمینه خودرو فعالیت میکنند، از این ماده شیمیایی به منظور حذف روغن و گریس از قطعات ترانزیستور خودرو، قطعات هواپیما، موتور دیزل و مجموعه قطعات فضاپیما استفاده می کنند.
بنابراین متلین کلرید برای محصولات خودرویی روغن کاری شده و چربی زدا کارایی قابل توجهی دارد.

متیلن کلراید رویش خود به خودی و وجشی ای در طبیعت ندارد و معمولا با استفاده از گاز متان یا الکل چوب به وجود می آید. خوب است بدانید در محیط زیست مقدار قابل توجهی از گاز متیلن کلراید وجود دارد که بر اثر استفاده متیلن کلراید در صنایع مختلفی همچون؛ سایت های زباله های شیمیایی، سایت های NPL که حاوی متیلن کلراید هستند و … به وجود می آید.

این مطلب را از دست ندهید :
ویروس کرونا و فصل گرما | آیا با شروع فصل گرما شیوع کرونا کمتر می‌شود؟

بنابراین متیلن کلراید در هوا پراکنده است و مقدار کمتری از آن در آب ها و خاک رها می گردد.

درصد حل شوندگی کلرید متان در آب خیلی پایین است ولی در عین حال میزان حلالیت آن در ترکیبات آلی بسیار بالا می باشد و از همین جهت است که تا اندازه ای کلرید متان در آب اشامیدنی یافت می شود و همچنین با باکتری های موجود واکنش نشان میدهد و تجزیه میشود. خوب است بدانید که برای تجزیه شدن نیمی از متیلن کلراید، تقریبا یک تا شش روز زمان نیاز است.

تولید مواد غذایی و آشامیدنی

همانطور که می دانید متیلن کلراید حلالی است استخراجی، که در صنایع تولید و تهیه نوشیدنی ها و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین در فرآیند تولید عصاره مالت برای آبجوها و در تهیه ادویه جات و چاشنی های غذایی هم نقش تاثیر گذاری دارد.

متیلن کلراید و کاربرد آن در صنایع پزشکی

کاربردی که متیلن کلراید در آزمایشگاه ها دارد از این قرار است که می توان با کمک آن مواد شیمیایی را از گیاهان و یا مواد غذایی جدا کرد و در نتیجه در تهیه و تولید دارو از آنان استفاده کرد. دارو هایی همچون استروئید، آنتی بیوتیک ها و ویتامین ها به کمک همین ماده شیمیایی به وجود می آیند.

همچنین جالب است بدانید که می توان تجهیزات پزشکی را با کمک ماده شیمیایی مذکور به سرعت پاک کنید و خوبی این ماده در آنجاست که هیچ خوردگی و آسیبی هم به قطعات وارد نمی کند.

این مطلب را از دست ندهید :
تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی با سایر مواد شیمیایی

برخی دیگر از ویژگی های متیلن کلراید:

خاصیت حلالی ای که متیلن کلراید دارد، می تواند در دفع کننده ها و حذف کننده های رنگ تاثیرات قوی ای بگذارد و از همین رو در این مواد از متیلن کلراید استفاده می شود. همچنین متیلن کلراید به عنوان یک حلال قوی می تواند در تمیز کردن و براقی فلزات در صنعت الکترونیک هم مورد استفاده قرار گیرد.
این ماده شیمیایی در فرآیند تولید محصولاتی همچون رنگ، محصولات خودرو و اسپری حشرات کاربرد ویژه ای دارد.

این نکته را هم خوب است بیان کنیم که اگر این ماده با سایر مواد شیمیایی ای که در هوا هستند تجزیه شود، به اندازه ای متیلن کلراید ازاد می شود که تا 53 الی 127 روز در هوا باقی می ماند و پس از آن از بین می رود.

سفیر آزما کیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

با ما در تماس باشید : 09357007743

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *