خرید قرص بافر یا همان بافر فسفات سالین با قیمت ارزان از فروشگاه سفیر آزما کیان

خرید قرص بافر یا همان بافر فسفات سالین با قیمت ارزان

خرید قرص بافر یا همان بافر فسفات سالین با قیمت ارزان از فروشگاه سفیر آزما کیان

خرید قرص بافر یا همان بافر فسفات سالین با قیمت ارزان

خرید قرص بافر یا همان بافر فسفات سالین با قیمت ارزان

خرید قرص بافر یا همان بافر فسفات سالین با قیمت ارزان :

نمک فسفات بافری(PBS) یک محلول بافری است که به طور معمول در تحقیقات زیستی مورد استفاده قرار میگیرد. این یک محلول نمکی شامل سدیم کلرید، سدیم فسفات و در برخی فرمول ها، پتاسیم کلرید و پتاسیم فسفات است. این بافر کمک میکند تا pH ثابت نگه داشته شود. معمولا غلظت یون و مواد درون آن با داخل بدن شبیه است.

کاربردهای بافر فسفات سالین(قرص بافر)

نمک فسفات بافری به دلیل غیر سمی بودن نسبت به سلولها، کاربردهای فراوانی دارد. از آن میتوان برای رقیق کردن مواد استفاده کرد. از آن برای شستن ظروف شامل سلولها استفاده میشود. همچنین از آن به همراه EDTA برای جداسازی سلولهای بهم چسبیده یا کلوخه شده استفاده میشود. از PBS میتوان به عنوان رقیق کننده در روش های زیادی برای خشک کردن مولکول های زیستی استفاده کرد؛ زیرا مولکولهای آب درون آن، دور ماده(به عنوان مثال پروتئین)، آرایش بگیرند. pH ثابت باقی خواهد ماند و از نابودی سلولها جلوگیری خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید :
کرونا ویروس چیست ؟ | تحلیل تخصصی کرونا ویروس از منشا تا پیشگیری آن

روش آماده سازی محلول PBS

روش های زیادی برای آماده سازی محلول نمک فسفات بافری وجود دارد؛ بعضی از فرمولها پتاسیم ندارند در حالی که بعضی از آنها دارای کلسیوم یا منیزیم هستند. یکی از پرکاربرد ترین روش های آن در زیر آورده شده است:

800 میلی لیتر آب مقطر را در یک ظرف حداقل یک لیتری بریزید.

مواد زیر را به ترتیب و مقادیر نوشته شده، به آن اضافه کرده و هم بزنید.

  • 8 گرم NaCl
  • 200 میلی گرم KCl
  • 44 گرم Na2HPO4
  • 240 میلی گرم KH2PO4

با استفاده از HCl، pH را به مقدار دلخواه برسانید(معمولا 7.4) و سپس با اضافه کردن آب مقطر، حجم آن را به 1 لیتر برسانید. همچنین برای آماده کردن آن میتوان از قرص های بافر PBS نیز استفاده کرد.

استرلیزه کردن و نگهداری محلول PBS

استرلیزه کردن برای برخی استفاده ها ضروری است؛ اگر شما میخواهید آنرا استرلیزه کنید، آنرا به بخش های برابر تقسیم کرده و سپس آنرا برای 20 دقیقه در فشار 15 psi اتوکلاو کرده یا از فیلتر استرلیزاسون استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
کرونا ویروس جدید چیست و چگونه منتشر می‌شود

نمک فسفات بازی میتواند در دمای اتاق نگهداری شود. همچنین میتوان آنرا در فریزر نگهداری کرد اما ممکن است برای محلول های 5x   و 10x در زمان سرد کردن، مشکل پیش بیاید. اگر میخواهید یک محلول غلیظ شده را سرد کنید، ابتدا آنرا در دمای اتاق به میزان کافی نگهدارید تا از حل شدن نمک های آن به طور کامل مطمئن شوید. اگر تهنشین شدند. بالا بردن دما باعث محلول شدن مجدد آن خواهد شد.

زمان مناسب نگهداری آن در داخل فریزر، 1 ماه است.

 

مرکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، فروش مواد آزمایشگاهی، فروش کیت تحقیقاتی و تجهیزات آزمایشگاهی از معتبر ترین برندهای دنیا از جمله

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *