خرید اسید استئاریک | فروش اسید استئاریک صنعتی | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی

خرید اسید استئاریک | فروش اسید استئاریک صنعتی

خرید اسید استئاریک | فروش اسید استئاریک صنعتی

خرید اسید استئاریک

خرید اسید استئاریک | فروش اسید استئاریک صنعتی :

اسید استئاریک چیست؟!

اسید استئاریک یکی از اسید های چربی هست که غیر سمی و غیر اشباع می باشد. این ماده دارای ترکیبی مومی شکل بوده و جامد میباشد. معمولا اسید استئاریک را بعنوان عنصری موثر در تولید پلاستیک، پاستیل های روغنی، شمع، مکمل های غذایی و مواد آرایشی-بهداشتی مورد استفاده قرار می دهند.

اسید استئاریک چگونه تولید می شود؟

اسید اسئاریک بر اثر اضافه کردن اسید به چربی های حیوانی و آبی که درجه حرارت بالایی دارد بوجود می آید و در نتیجه این فرآیند هیدرولیز تری‌گلیسیرید ها حاصل می شوند.در ضمن یکی دیگر از روش های تولید اسید استئاریک آن است که برخی از روغن های گیاهی اشباع نشده را هیدروژنه میکنند و  اسید استئاریک بوجود می آید.
همچنین خوب است بدانید که اسید استئاریک به 2 شکل خالص و مرکب از  اسید استئاریک و اسید پالمیتیک وجود دارد.

10 مورد از کارایی های اسید استئاریک در صنایع:

1) اسید استئاریک و کاربرد آن در لوازم آرایشی-بهداشتی

اسید استئاریک در تهیه و تولید مواد آرایشی-بهداشتی و صنایع پلیمری کاربرد قابل توجهی دارد؛

این ماده یکی از مواد بی خطری هست که در این نوع مواد استفاده میشود و این مطلب بسیار مهم است چراکه شاید اصلی ترین مشکل مواد آرایشی همین عوارضی هست که برای پوست و موی افراد ایجاد میکند که این ماده این موضوع را بهبودی میبخشد.

اسید استئاریک باعث ایجاد پوششی بر روی بدنۀ مو میشود و در نتیجه از مو هایمان در برابر آسیب های خارجی و شکنندگی ها حفاظت میکند. این روند دفاعی به شکل کاملا غیر مستقیمی صورت میگیرد و با غوطه ور شدن تری گلیسیرید های شامل استر این ماده انجام می پذیرد.

این مطلب را از دست ندهید :
خرید سدیم هیدروکسید مرک | فروش سدیم هیدروکسید صنعتی | خرید سود پرک | فروش سود پرک

شاید برایتان جالب باشد که اسید استئاریک به طور طبیعی در خاک شیر و آووکادو موجود است و همانطور که میدانید این 2 برای پوست و مو بسیار مفید و موثر هستند.

2) اسید استئاریک و تاثیر قوی آن در پزشکی

اسید استئاریک بر اساس شواهد، خواص درمانی خوبی برای پوست دارد و از همین جهت در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در آزمایش هایی که  بر روی موش های بی مو صورت گرفته مشخص شده است که این ماده توانایی افزایش رشد مو ها را دارد و باعث افزایش رشد مو در موش ها شد.

همچنین در سال 2000 Khalil et al و همکارانش کرم سوختگی ای را با قابلیت ضد قارچی و ضد التهابی بر روی موش ها آزمایش کردند و مواد اولیه آن هم اسید استئاریک و دکوزانول بود که در نتیجه این آزمایش مشخص شد که تاثیرات این مواد فوق العاده بوده و اسید استئاریک 57 درصد باعث کاهش شدت ضایعات پوستی شده و دکوزانول هم 76 درصد. بنابراین آنها توانستند با استفاده از قابلیت این دو ماده باعث کاهش چشمگیر میزان سوختگی پوست بشوند.

چرا اسید استئاریک برای پوست فوق العاده است؟!

اسید استئاریک حلالیت کمی در آب دارد و حل شوندگی آن در روغن قابل توجه است و همین موجب شده تا از آن در کرم های محافظتی پوست و مرطوب کننده ها و حتی کرم هایی که بعد از اصلاح استفاده میشود، استفاده کنند.

3) کاربرد اسید استئاریک در تاریخ شمع سازی!!

جالب است بدانید که تولید و مصرف شمع ها بر می گردد به 5000 سال قبل. ولی در قرن نوزدهم تولید شمع تغییرات زیادی پیدا کرد و در سال 1820 میلادی میشل شورل (شمی دان مطرح و مشهور فرانسوی) روش استخراج اسید استئاریک از چربی حیوانات را کشف کرد و در نتیجه این کشف منجر به تولید شمع های استئارین شد که همچنان هم در اروپا محبوبیت دارد.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایندگی شرکت Alfa Aesar و لیست محصولات شرکت Alfa Aesar

4) اسید استئاریک و تاثیر قدرتمند آن در شوینده ها

اسید استئاریک در تولید شوینده هایی همچون صابون و شامپو ها کاربرد غیر مستقیمی دارد. خواص این ماده در صابون ها علاوه بر آنکه موجب حفظ شکل و قوام صابون میشود، باعث پاک کنندگی قویتر آن می شود. این ماده به عنوان عامل امولوسیونی هم کاربرد دارد و باعث ترکیب آب و روغن (که با هم ترکیب نمی شوند) میشود که این فرآیند موجب تمییزی آلودگی های موجود بر روی پوست می شود.

5) صنایع فلزی

اسید استئاریک خاصیت پوششی و بازدارندگی برای اکسیداسیون پودر های فلزی مانند آلومینیوم و آهن دارد که موجب نگهداری این مواد در بازۀ زمانی طولانی می شود. همچنین این ماده به عنوان یک روان کننده قدرتمند در فرآیند شکل دهی و قالب زنی پودر سرامیک هم کاربرد دارد.

* برخی دیگر از کارایی های اسید استئاریک عبارت است از؛

6) نرم کننده لاستیک
7) تولید وسایل آتش‌بازی
8) جلوگیری از اکسید شدن فلزات
9) کپسول‌ های آتشنشانی
10) سخت کننده قند، شکر، آب‌نبات‌ها و شربت‌ها

خرید اسید استئاریک | فروش اسید استئاریک صنعتی

سفیر آزما کیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

با ما در تماس باشید : 09357007743

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *