تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی با سایر مواد شیمیایی | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی

تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی با سایر مواد شیمیایی

تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی با سایر مواد شیمیایی

 مواد شیمیای آزمایشگاهی شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد  که مواد شیمیایی با مواد شیمیایی آزمایشگاهی چه تفاوتی دارند در اسم و ظاهر شباهت های زیادی دارند. و گاهی مفهوم این دو مواد شیمیایی برای مخاطب گیج کننده هستند. دراین مقاله ما سعی میکنیم که تفاوت این دو مواد شیمیایی را برای شما بگوییم با ما همراه باشید. اول میریم سراغ مواد شیمیایی آزمایشگاهی همانطور که از مشخص است . این مواد برای آزمایشگاه ساخته شده است و اصلی ترین عنصر آزمایشگاه شناخته میشوند. باید به شما عرض کنم تمامی وسایل های آزمایشگاهی برای آنالیز این مواد ساخته شده است . معمولا در آزمایشگاه ها برای تجزیه و تحلیل از این مواد استفاده میشود مواد شیمیایی آزمایشگاهی دارای گرید و مشخصات شیمیایی متفاوتی هستند . معمولا گرید و فرمول های شیمیایی و در صد خلوص این مواد بر روی بسته بندی محصول درج میشود.

این دو مواد از نظر فرمول شیمیایی و ماهیت ماده کاملا یکسان هستند.
این مطلب را از دست ندهید :
خرید مواد شیمیایی مرک میلیپور | مواد شیمیایی مرک میلیپور | فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک میلیپور
ولی مواد  آزمایشگاهی دارای خلوص بالاتری هستند که برای آزمایش استفاده میشود. مواد شیمیای آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی بر چه اساسی طبقه بندی میشوند ؟

مواد شیمیایی آزمایشگاهی بر اساس نیاز مشتری و کاربردش در گرید های مختلفی دسته بندی میشود که چند نمونه را در زیر معرفی میکنیم. Extra pure GR ACS HPLC BioChemistr

مواد شیمیایی آزمایشگاهی دارای چه استانداردی است ؟

معمولا استاندارد به عنوان یک مرجع در کیفیت  این مواد مطرح می شود . درواقع بیشتر ابزار های تحلیلی به طور مقایسه ای عمل میکنند. برای اینکه ما بیشتر این مفهوم را درک کنیم موسسه بین المللی اوزان در فرانسه کالیبراسیون دقیقی برای این کار مشخص کرده است. این مواد به عنوان مرجع با فرایندی بسیار دقیق بر اساس مستندات تولید میشوند.  مواد شیمیای آزمایشگاهی این مواد آزمایشگاهی به همراه یک تاییدیه بین اللملی به شرکت ها و آزمایشگاهها ارائه میشوند. همچنین در این تاییدیه روش اندازه گیری مواد و دستگاههای به کار برده شده که با آنها خلوص را به طور دقیق مشخص شده را درج می شود.
این مطلب را از دست ندهید :
خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی مدارس
در سیستم های مدیریت کیفیتی که دریافت تأییدیه های آزمایشگاهی جهت صدور گواهی های ملی و بین المللی استاندارد. مثل ISO 9000 و ISO 17025 لازم است، استفاده از مواد مرجع جهت صدور گواهی ها الزامی است. به طور کلی مواد شیمیایی تایید شده بسیار معتبرتر از مواد شیمیایی غیر تایید  شده هستند . ولی این مواد در بیشتر اوقات در دسترس نیستند و آزمایشگاهها به صورت اجبار از مواد تایید نشده استفاده میکنند. در حال حاضر شرکت سفیر آزما کیا با اعتباری ملی در این زمینه توانسته مواد آزمایشگاهی با کیفیتی جهان به بازار ایران عرضه کند. جهت مشاوره رایگان و خرید با شماره تلفن 09357007743 تماس حاصل فرمایید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *