تحصیل شیمی در خارج از کشور چگونه است؟ | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی

تحصیل شیمی در خارج از کشور چگونه است؟

تحصیل شیمی در خارج از کشور

تحصیل شیمی در خارج از کشور چگونه است؟

تحصیل شیمی در خارج از کشور چگونه است؟

تحصیل شیمی در خارج از کشور :

  • شرایط تحصیل در رشته ی شیمی در کشور های مختلف چیست؟
  • بازار کار رشته ی شیمی در کشور آمریکا چگونه است؟
  • برای ادامه ی تحصیل در رشته ی شیمی گرایش داروسازی در قبرس چه شرایطی لازم است؟

تحصیل شیمی در خارج از کشور : تحصیل شیمی در خارج از کشور معمولا دارای طرفداران زیادی بوده و افراد زیادی از طریق تحصیل شیمی در خارج از کشور اقدام به مهاجرت به کشور های گوناگون می کنند.

تحصیل شیمی در خارج از کشور

تحصیل شیمی در خارج از کشور نیازمند شرایط و ویژگی های خاصی می باشد. افرادی که قصد تحصیل شیمی در خارج از کشور را دارند باید ابتدا شرایط و بازار کار تحصیل شیمی در خارج از کشور را بسنجند.

تحصیل شیمی در آلمان

تحصیل شیمی در خارج از کشور، در کشور آلمان رشته ی شیمی معمولا به زبان آلمانی تدریس می شود اما دانشگاه هایی نیز در سطح کشور آلمان وجود دارد که امکان تحصیل در رشته ی شیمی به زبان انگلیسی را نیز فراهم می کند. این دانشگاه ها شامل اخن، برمن و فرایبورگ می باشند.

لازم به ذکر است که تحصیل شیمی در این دانشگاه ها فقط در مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد.

همچنین شما برای تحصیل شیمی در آلمان می بایست دارای مدرک دیپلم ایران باشید اما در صورتی که مدرک شما از کشور دیگری نیز اخذ شده باشد، مشکلی ندارد. شاخه های تحصیلی در این رشته در آلمان شامل شیمی محض، شیمی معدنی و فیزیک شیمیایی و سایر شاخه های این رشته می باشد.

این مطلب را از دست ندهید :
وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته شیمی

شرایط کاری هم زمان با تحصیل در این کشور به گونه ای است که شما می توانید با صحبت با یک کار فرما به راحتی مدت زمانی را مشغول به کار شده و ۹ تا ۱۰ یورو برای  هر ساعت دریافت نمایید.

تحصیل شیمی در آمریکا

تحصیل شیمی در خارج از کشور در آمریکا بسیار رقابت پذیر است. شما می بایست دارای سابقه تحصیلی بسیار عالی بوده تا بتوانید در این رشته مشغول به کار شوید. در برخی مشاغل همچنین شما باید مدرک دکتری را نیز ارائه نمایید.

در این رشته باید دارای مدرک تافل یا ایلتس باشید و به علاوه در آزمون جی آر ای (GRE) نیز شرکت نمایید. در مقطع دکترای شیمی در آمریکا نیز می توانید موفق به دریافت کمک هزینه های تحصیلی طبق شرایطی خاص شوید.

بازار کار در کشور آمریکا نیز در این رشته بسیار عالی می باشد و فارغ التحصیلان می توانند در ۹۰ هزار شغل در این کشور مشغول به کار شوند. ۱۸ در صد از شیمی دان ها در رشته ی دارو سازی، ۱۱ در صد در آزمایشگاه ها و ۵ در صد در مشاغل آموزشی مشغول می باشند. میانگین درآمد یک شیمی دان در این کشور در حدود ۶۸٫۳۲۰ دلار در طول سال است و بالاترین درامد ها در حدد ۱۱۶٫۱۳۰ دلار می باشد.

این مطلب را از دست ندهید :
داروی ضد کرونا کی تولید و به ایران می رسد؟

ادامه تحصیل شیمی گرایش داروسازی در قبرس

تحصیل شیمی در خارج از کشور، تحصیل شیمی در کشور قبرس بسیار پر طرفدار می باشد. یکی از گرایش های شیمی که از پر درآمد ترین گرایش های این رشته نیز می باشد، داروسازی است. دارو سازی در کشور قبرس در مقطع کارشناسی ۵ سال و در دکتری ۶ سال به طول می انجامد. فارغ التحصیلان دارو سازی در کشور قبرس می توانند در کشور های ترکیه و اروپا نیز مشغول به کار شوند.

مدارک مورد نیاز در این رشته در قبرس مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی با معدل بالای ۱۸٫۵ می باشد. تحصیل داروسازی در دانشگاه های قبرس با شهریه ی ۷۷۰۵ دلار می باشد.

سفیر آزما کیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

محیط کشت : برای خرید محیط کشت با ما در تماس باشید : 09357007743

کیت آزمایشگاهی : برای خرید کیت آزمایشگاهی با ما در تماس باشید : 09128308091

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *