بوتانول مرک آلمان | خرید و فروش بوتانول مرک آلمان | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی

بوتانول مرک آلمان | خرید و فروش بوتانول مرک آلمان

بوتانول مرک آلمان | خرید و فروش بوتانول مرک آلمان

بوتانول مرک آلمان | خرید و فروش بوتانول مرک آلمان

بوتانول مرک آلمان | خرید و فروش بوتانول مرک آلمان :

بوتانول (الکل بوتیل) یک الکل چهار کربنه با فرمول C4H9OH است، که در پنج ساختار ایزومری (چهار ایزومر ساختاری) و از یک الکل اولیه زنجیره ای مستقیم به یک الکل ثانویه زنجیره ای شاخه ای تشکیل یافته است. همه گروه یک بوتیل یا ایزوبوتیل است که به یک گروه هیدروکسیل مرتبط است، (گاهی به عنوان BuOH، n-BuOH و i-BuOH نامگذاری شده است). این ها n-butanol، استروئید اسید بوتانول، ایزوبوتانول و ترت بوتانول می باشند. این محصول دارای نقش حلال و واسطه گر در واکنش های سنتز شیمیایی بوده و غالبا از آن به عنوان سوخت استفاده می شود. در صورتیکه بوتانول به روش زیستی تولید شود به آن بیو بوتانول گفته شده و اگر از نفت ایجاد شده باشد پتروبوتانول نامیده می شود، این دو نام به مواد بسیار مشابه اشاره می کنند، اما منشاء مختلف را نمایان می کنند.

کاربرد های بوتانول

از بوتانول مرک آلمان می توان به عنوان واسطه شیمیایی و نیز حلال در صنایع نساجی، صنایع شیمیایی و سنتز مواد آلی استفاده نمود. این ماده شیمیایی می تواند به عنوان نوعی سوخت یا سوخت زیستی مورد استفاده قرار گیرد، بطوریکه می توان از آن در موتورهای بنزینی و نیز در موتورهای دیزلی نیز استفاده نمود، بدون آنکه تغییری در موتور صورت گیرد. بوتانول همچنین می تواند به سوخت دیزل برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اضافه شود. همچنین به عنوان بخشی از مایعات هیدرولیک و ترمز کاربرد دارد. از دیگر کاربرد های بوتانول مرک آلمان تولید ترکیبات پایه ای برای تولید عطر می باشد، اما اگر به تنهایی استفاده شود دارای رایحه الکل بسیار زیادی است. نمک های بوتانول یک واسطه شیمیایی هستند؛ به عنوان مثال، نمک های قلیایی ترت بوتانول از نوع ترتبوکوسیدها هستند.

این مطلب را از دست ندهید :
فروش مواد شیمیایی برند مرک آلمان

ویژگی های بوتانول

بوتانول همچنین می تواند توسط تخمیر زیست توده توسط باکتری تولید شود. قبل از دهه ۱۹۵۰، Clostridium acetobutilicum به منظور تخمیر بوتانول در فرآوری صنعتی استفاده شد. تحقیقات در چند دهه گذشته نتایج سایر میکروارگانیسم ها را نشان دادند که می توانند بوتانول را از طریق تخمیر تولید کنند. بوتانول دارای نقطه جوش ۹۳ درجه سانتیگراد است، حلالیت آن ۳/۳ گرم بر لیتر بوده و جرم مولار آن ۲۳/۱۹۸ گرم بر مول می باشد. بوتانول مانند بسیاری از الکل ها سمی است. اما مقادیری از آن برای استفاده در لوازم آرایشی استفاده می شود. قرار گرفتن مکرر و بیش از حد این ماده با پوست بدن ممکن است موجب تحریک شدید چشم و التهابات شود. بهتر است در هنگام استفاده از ماسک استفاده شود.

برای خرید مواد آزمایشگاهی از بهترین برندها می توانید با کارشناسان فروش تجهیزات آزمایشگاهی سفیر آزما کیان تماس بگیرید.

سفیر آزما کیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

این مطلب را از دست ندهید :
داروی جدید برای مبارزه با سرطان کشف شد

مشاوره، سفارش و فروش 24 ساعته  : 09357007743

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *