بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی در جهان در سال 2019 جهت اپلای گرفتن از دید سفیر آزما کیان

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی در جهان در سال 2019 جهت اپلای گرفتن

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی در جهان در سال 2019 جهت اپلای گرفتن از دید سفیر آزما کیان |

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی در جهان در سال 2019 جهت اپلای گرفتن

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی در جهان در سال 2019 جهت اپلای گرفتن

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی در جهان در سال 2019 جهت اپلای گرفتن:

آشنایی و شناخت برترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان می تواند برای هر دانشجوی رشته مهندسی شیمی جذابیت خاص خودش را داشته باشد؛ و صد البته اگر قصد اپلای در بهترین دانشگاه های جهان را داشته باشید آن گاه معرفی بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان اهمیت بالایی خواهد داشت.

معرفی بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان در سال 2019

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان برای اپلای (Apply):

اگر در حال برنامه ریزی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری مهندسی در خارج از کشور هستید و دوست دارید در بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان تحصیل کنید پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب همراه ما باشید تا ۱۰ دانشگاه برتر مهندسی شیمی در جهان آشنا شوید. این رده بندی هر ساله توسط مرکز معتبر رنکینگ جهانی دانشگاه ها (QS World University Rankings) انجام می شود و بصورت عمومی منتشر می شود.

۱- دانشگاه MIT

 موسسه فناوری ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology) که به اختصار به نام دانشگاه ام‌آی‌تی (MIT) شهرت دارد یک دانشگاه خصوصی واقع در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا است در سال ۱۸۶۱ ویلیام بارتون راجرز ایجاد گردید. این دانشگاه معمولاً با نام اختصاری آن، یعنی ام‌آی‌تی (MIT) شناخته می‌شود. این دانشگاه یکی از مهم‌ترین مراکز علمی تحقیقاتی در آمریکا و جهان به‌شمار می‌رود.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه MIT

یکی دیگر از نکات جالب توجه در دانشگاه MIT ترکیب بین المللی آن می‌باشد. ۴۰ درصد از کل دانشجویان در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و ۶۰ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و بالاتر از آن. این در حالی است که این ترکیب برای دانشجویان بین المللی ۱۸ به ۸۲ می‌باشد به این معنا که درصد بسیار بالایی از دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر مشغول به تحصیل می‌باشند.

از کنار هم گذاشتن این آمار به این نتیجه جالب می‌رسیم که ۴۵ درصد از کل دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر از دانشجویان خارجی می‌باشد. شرایط در بخش اساتید و کادر آکادمیک از این هم بیشتر بین المللی است وقتی متوجه می‌شویم بیش از ۵۶ درصد از هیئت علمی دانشگاه MIT را اساتید خارجی تشکیل می‌دهند. این آمار نشانگر علاقه جذب این دانشگاه به جذب استعدادها از سراسر جهان می‌باشد و بی شک منابع بسیاری را نیز در قالب بورسیه‌های تحصیلی، فرصت‌های مطالعاتی و امکانات آزمایشگاهی در اختیار این نخبگان علمی قرار می‌دهد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه MIT- دانشکده مهندسی شیمی

دانشگاه ام‌آی‌تی تقریبا همه ساله به‌عنوان بهترین دانشگاه مهندسی شیمی جهان انتخاب می‌شود. طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه MIT بهترین دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه ام آی تی: http://www.mit.edu

۲- دانشگاه استنفورد (Stanford)

دانشگاه استنفورد (Stanford University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که در سال ۱۸۸۵ میلادی در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا ساخته شد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود ۱۵۰۰۰ دانشجو و اعضای هیئت علمی آن در حدود ۱۸۰۰ نفر می باشد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد دانشجویان بین المللی بسیاری دارد اما منابع مالی محدودی برای کمک به این دانشجویان بین المللی در اختیار دارد. از اینرو متقاضیان باید در فرم ثبت نام خود این مورد را از دانشگاه درخواست کنند تا صلاحیت او برای دریافت کمک هزینه تحصیلی بر اساس وضعیت خانوادگی او مورد بررسی قرار گیرد. دانشجویان بین المللی که در زمان ثبت نام خود درخواست اخذ کمک هزینه را ارائه نکرده باشند در طول سال های تحصیلی خود نمی توانند این درخواست را داشته باشند.

خوابگاه های این دانشگاه طیف گسترده ای از انواع خوابگاه ها را شامل می شود که دانشجویان می توانند با توجه به وضعیت و شرایط خود یکی از این خوابگاه ها را انتخاب کنند.این خوابگاه ها شامل: خوابگاه دانشجویان کارشناسی، خوابگاه دانشجویان کارشناسی ارشد، خوابگاه دانشجویان متاهل بدون فرزند، خوابگاه دانشجویان با فرزند و خوابگاه مخصوص برای دانشجویان با ناتوانایی های جسمی. هر یک از این خوابگاه ها اتاق ها و سوئیت های متنوع با امکانات بسیاری دارد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه استنفورد- دانشکده مهندسی شیمی

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه استفورد دومین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه استنفورد: https://www.stanford.edu/

۳- دانشگاه برکلی (Berkeley)

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مشهور به دانشگاه برکلی (University of California, Berkeley) دانشگاهی دولتی در شرق خلیج سان‌فرانسیسکو و در شهر برکلی (در ایالت کالیفرنیا) قرار دارد. این دانشگاه که در سال ۱۸۶۸ تأسیس شده است، دانشگاهی در سیستم دانشگاه‌های کالیفرنیا می‌باشد. دانشگاه برکلی دارای ۱۴ دانشکده و کالج اصلی و حدود ۱۳۰ دپارتمان می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود ۴۰۰۰۰ دانشجو و اعضای هیئت علمی آن در حدود ۱۵۰۰ نفر می باشد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه برکلی

دانشگاه برکلی از حدود ۱۲۳۲ هکتار زمین تشکیل شده، که ۱۷۸ هکتار از این منطقه را پردیس مرکزی این دانشگاه تشکیل می دهد. از ۱۰۰۰ هکتار باقی مانده، حدود ۲۰۰ هکتار آن توسط آزمایشگاه ملی لارنس برکلی اشغال شده است. امکانات دیگر این دانشگاه شامل سالن علوم لارنس و چند بخش پژوهشی، به ویژه آزمایشگاه علوم فضایی، موسسه پژوهشی علوم ریاضی، ۸۰۰ هکتار منطقه حفاظت شده زیست محیطی، باغ گیاه شناسی دانشگاه کالیفرنیا، و یک مرکز تفریحی در استرابری کانیون، می شود. بخش هایی از منطقه شرقی عمدتا توسعه نیافته این دانشگاه در واقع در داخل شهر اوکلند، در گوشه شمال شرقی اوکلند، واقع شده اند.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه برکلی- دانشکده مهندسی شیمی

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه برکلی سومین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه برکلی: https://www.berkeley.edu/

۴- دانشگاه کمبریج (Cambridge)

دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) در شهر کمبریج (بریتانیا) در کناره رودخانهٔ کَم، واقع شده ‌است. این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در منطقه انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان به‌شمار می‌آید. از آنجا که دانشگاه آکسفورد نیز قدمتی قدیمی دارد، از این رو به این دو دانشگاه، «دانشگاه‌های باستان» می‌گویند و نام آنها را آکسبریج نهاده‌اند. این دانشگاه بزرگ یک مرکز علمی بسیار پیشرو در علم و فناوری است و دستاورد‌های دانشجویان دانشگاه کمبریج نشان دهنده پیشرفت های برجسته این دانشگاه در حوزه علم و دانش است.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه کمبریج- دانشکده مهندسی شیمی

این دانشگاه در کارنامه پربار خود نام بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته، از جمله آیزاک نیوتن (که بیشتر عمر خود را در آزمایشگاه‌های این دانشگاه گذراند). فرانسیس بیکن، چارلز داروین، استیون ویلیام هاوکینگ و سران دولت‌های خارج از بریتانیا را به یدک می‌کشد. تاکنون نود و دو جایزه نوبل و ده مدال در رشته های مختلف به دانشجویان، استادان، کارکنان و یا فارغ التحصیلان دانشگاه کمبریج اهدا شده است.

دانشگاه کمبریج ثروتمندترین دانشگاه در اروپا است. درآمد این دانشگاه توسط دولت انگلیس برای امور آموزشی و تحقیقات علمی به دانشگاه داده می‌شود. در سال ۲۰۰۷ حدود یک سوم درآمد این دانشگاه را دولت انگلستان صرفا برای تحقیق و پژوهش پرداخته کرده بود. انتشارات دانشگاه کمبریج نیز محل خوبی برای کسب درآمدهای بالای این دانشگاه است.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه کمبریج- دانشکده مهندسی شیمی

دانشگاه کمبریج از دانشکده، دپارتمان و موسسات گوناگونی تشکیل شده است؛ از جمله ۳۱ کالج و بیش از ۱۵۰ موسسه آموزشی و تحقیقاتی که در ۶ دپارتمان آموزشی این دانشگاه سازمان‌دهی می‌شوند. این دانشگاه دارای بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجو از گوشه و کنار جهان، ۳۱ کالج و ۱۵۰ دپارتمان است.

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه برکلی چهارمین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه کمبریج: https://www.cam.ac.uk/

۵- دانشگاه کیوتو (Kyoto)

دانشگاه کیوتو (University of Kyoto) یکی از دانشگاه‌های اصلی و دولتی کشور ژاپن است. این دانشگاه در حال حاضر ۲۲۰۰۰ دانشجو دارد و در شهر کیوتو قرار گرفته است. بودجه سالیانه دانشگاه کیوتو، ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه کیوتو ژاپن

دانشگاه کیوتو از سه محوطه دانشگاهی تشکیل شده که بزرگ‌ترین آن‌ها یوشیدا است و به خاطر داشتن ساختمان‌هایی با سبک‌های مختلف معماری معروف است، از جمله ساختمان‌هایی که از زمان تاسیس دانشگاه در سال ۱۸۹۷ بنا شده‌اند، مانند برج ساعت نمادین. محوطه یوجی (Uji) دانشگاه ، که قبلا متعلق به ارتش ژاپن بوده، مرکز چندین موسسه تحقیقاتی است و در محیطی آرام در حومه کیوتو قرار دارد. محوطه سوم آندانشگاه کتسورا، از چهار بخش ساخته شده است و به عنوان «مرکز علم فناوری» برای طرح ایده‌های جدید در فناوری و علم شناخته می‌شود. شهر کیوتو، در مقایسه با پایتخت ژاپن یعنی توکیو کوچک است و حدود ۱٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

این مطلب را از دست ندهید :
نهفتگی و باکتری های عفونی برای فرار از آنتی بیوتیک ها

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه کیوتو ژاپن- دانشکده مهندسی شیمی

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه برکلی پنجمین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه کیوتو: https://www.kyoto-u.ac.jp/en/

۶- دانشگاه آکسفورد (Oxford)

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) که در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان قرار دارد، قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان به‌شمار می‌رود. با این که تاریخ دقیق تأسیس این دانشگاه معلوم نیست اما قدیمی‌ترین اسناد باقی‌مانده از گذشته نشان می‌دهد که از سال ۱۰۹۶ فرایند آموزش در آکسفورد جریان داشته‌ است که به همین دلیل، آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه در منطقه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان (بعد از دانشگاه بولونیا) شناخته می‌شود.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه آکسفورد

رشد آکسفورد زمانی شروع شد که هنری دوم تحصیل دانشجویان انگلیسی را در دانشگاه پاریس ممنوع کرد. همچنین بعد از اختلافی که بین دانشجویان و مسئولین آکسفورد در سال ۱۲۰۹ پدیدار شد، عده‌ای از کادر آکادمیک این دانشگاه به شهر کمبریج رفته و دانشگاهی را که امروزه به نام دانشگاه کمبریج می‌شناسیم را تأسیس کردند.

دانشگاه آکسفورد از موسسات و دانشکده‌ها و دپارتمان‌های مختلفی تشکیل شده است. همانطور که اشاره شد، بخاطر قدمت قدیمی این دانشگاه و دانشگاه کمبریج، نام این دو را آکسبریج نهادند.

در دانشگاه آکسفورد دانشجویان دوره کارشناسی بایستی در خوابگاه دانشگاه اقامت داشته باشند اما نیازی به جستجوی خوابگاه پیش از رسیدن به انگلستان نیست. تمام دانشکده ها اتاق هایی را به دانشجویان سال اول خود برای اقامت در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند و تمام امکانات رفاهی را نیز برای آن ها مهیا می سازند. در ایام تعطیل سال نیز مانند تعطیلات تابستان و یا تعطیلات سال جدید دانشگاه میتواند امکانات اقامتی را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه آکسفورد- دانشکده مهندسی شیمی

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه برکلی ششمین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه آکسفورد: http://www.ox.ac.uk/

۷- دانشگاه کالیفرنیا (CalTech)

مؤسسه فناوری کالیفرنیا (California Institute of Technology) مشهور به CalTech دانشگاهی است خصوصی، تحقیقاتی و معتبر که در پاسادنا در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۹۱ تأسیس شد. این مؤسسه ۲۱۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد ۹۰۰ نفر در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند. آزمایشگاه پیشرانهٔ جت که متعلق به ناسا می‌باشد تحت ادارهٔ این دانشگاه می‌باشد.

در حقیقت «کل تک» یکی از اعضای گروه کوچک موسسات فناوری آمریکا است که فعالیت هایشان در درجه اول به علوم کاربردی اختصاص دارد. در حال حاضر اعضای هیات علمی «کل تک» ۹۵۳ نفر هستند که ۳۵۰ نفر آنان از کشورهای مختلف جهان در این دانشگاه حاضر شده اند.

حدود ۳۰۰ نفر از اعضا در دانشگاه وظیفه تدریس را برعهده دارند و باقیمانده اعضای هیات علمی مشغول تحقیق هستند. با وجود اندازه کوچک موسسه تکنولوژی، ۳۱ نفر از فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی این دانشگاه، موفق به کسب جایزه نوبل، و ۶۶ نفر از آنها موفق به کسب مدال ملی علوم و فناوری شدند. ۱۰۹ نفر از اعضای هیات علمی برای آکادمی های ملی، انتخاب شده اند. علاوه بر این، تعدادی از اعضای هیات علمی این دانشگاه باموسسه پزشکی هوارد هیوز و همچنین ناسا در ارتباط هستند.

پردیس اصلی ۱۲۴ هکتاری این موسسه، در ۱۸ کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر لس آنجلس، واقع شده است. پردیس اصلی ۱۲۴ هکتاری موسسه تکنولوژی کالیفرنیا در پاسادنا، کالیفرنیا، در شمال شرقی مرکز شهر لس آنجلس واقع شده است. فاصله کمی بین این موسسه و  دو مکان شهر قدیمی پاسادنا و تماشاخانه پاسادنا وجود دارد. بنابراین دانشجویان این موسسه، رفت و آمد زیادی به این دو مکان دارند.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه کالیفرنیا

این دانشگاه کوچک با ظرفیتی حدود ۲ هزار دانشجو، از لحاظ تحقیقاتی بسیار قدرتمند است. رشته های کارشناسی این دانشگاه عبارتند از هوافضا، علوم زیستی و مهندسی، بازرگانی، اقتصاد و مدیریت، زبان انگلیسی، مکانیک ساختاری. این دانشگاه در بخش کارشناسی ارشد نیز  گزینه های مختلفی دارد مانند مهندسی زیستی، عصب شناسی زیستی، محاسبات و ریاضی کاربردی، مهندسی فضایی، علوم عصبی رفتاری و اجتماعی و علوم اجتماعی.

همچنین تعداد کل دانشجویان این دانشگاه نیز ۲ هزار و ۲۵۵ نفر است که ۴۴ درصد در مرحله کارشناسی و ۵۶ درصد در مرحله کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. از این تعداد ۶۴۷ نفر دانشجو از کشورهای مختلف جهان هستند که ۱۳ درصد آنان در مرحله کارشناسی و ۸۷ درصد در مرحله کارشناسی تحصیل می کنند.

کل تک یک دانشگاه تحقیقاتی با دوره ۴ ساله و برنامه محدودی برای دوره فارغ التحصیلی است. ترم پاییز این دانشگاه در اواخر سپتامبر شروع و قبل از کریسمس تمام می شود. ترم دوم نیز پس از سال جدید مسیحی شروع و در میانه ماه مارس تمام می شود. ترم سوم از اواخر ماه مارس یا آوریل شروع و در اوائل ژوئن تمام می شود.

برنامه ۴ ساله تمام وقت دوره کارشناسی به حوزه های هنر، علوم مربوط است. در «کل تک» ۲۴ رشته تحصیلی در سطح کارشناسی ارائه می شود. همچنین  برنامه های بین رشته ای در مباحث  فیزیک کاربردی، بیوشیمی، مهندسی زیستی، حسابرسی، سیستم عصبی، سیستم های کنترل و دینامیکی، علوم زیستی و مهندسی، زمین شناسی و ستاره شناسی، جئوشیمی و سیاره شناسی نیز ارائه می شود. محبوبترین رشته های این دانشگاه مهندسی شیمی، علوم رایانه، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک و فیزیک است.

همچنین «کل تک» دانشجویان خود را موظف می کند قبل از شروع تحصیل در این دانشگاه برنامه درسی اصلی شامل سه ترم ریاضی، سه ترم فیزیک و دو ترم شیمی، یک ترم زیست شناسی، دو ترم آزمایشگاه، یک ترم علوم ارتباطات، سه ترم تربیت بدنی و ۱۲ ترم علوم انسانی و اجتماعی را بگذرانند. این برنامه برای تمام دانشجویان الزامی است.

یک کلاس معمول شامل ۹ واحد آکادمیک است و با توجه به ملزومات وسیع برنامه درسی اصلی و همچنین ملزومات رشته تحصیلی انتخابی فرد، دانشجو باید در هر ترم ۴۰.۵ واحد (بیش از چهار کلاس) پاس کند تا طی ۴ سال فارغ التحصیل شود. حداقل تعداد واحد انتخابی دانشجو در یک ترم ۳۶ واحد و حداکثر آن ۴۸ واحد است. همچنین ثبت بیش از ۵۴ واحد در یک ترم درسی نیازمند تاییدیه مسئولان دانشگاه است.

این درحالی است که ۲۰ درصد دانشجویان در دو رشته تحصیل می کنند. انتخاب دو رشته تحصیلی در این دانشگاه میسر است زیرا علوم انسانی و اجتماعی طوری طراحی شده اند تا فرد بتواند همزمان با تحصیل در رشته علوم، در آن رشته هم حضور یابد. هر چند انتخاب دو رشته در یک دپارتمان نیز چندان مورد قبول نیست اما امکان دارد.

دانش آموزان منتخب در نخستین ترم تحصیلی خود در «کل تک» براساس نتیجه امتحانات ریاضی، فیزیک، شیمی و انشا در کلاس ها ثبت نام می شوند و تمام کلاس های خود را با سیستم «رد/قبول» می گذرانند. در این دانشگاه رقابت کمی وجود دارد و همکاری در انجام تکالیف تشویق می شود.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه کالیفرنیا- دانشکده مهندسی شیمی

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه برکلی هفتمین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه کالیفرنیا (کل تک): http://www.caltech.edu

۸- دانشگاه کالج سلطنتی لندن (Imperial College London)

کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن (Imperial College London) یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی بریتانیا و جهان در زمینه‌های مهندسی، علوم پزشکی و اقتصاد است. این دانشگاه واقع در کنزینگتون جنوبی در مرکز لندن واقع است، که ورودی اصلی دانشگاه در خیابان نمایشگاه اکسیبیشن رود قرار دارد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه سلطنتی کالج لندن- دانشکده مهندسی شیمی

امپریال کالج لندن، یک نهاد مبتنی بر علم مستقر در مرکز پایتخت است که به عنوان یکی از موسسات پیشرو در انگلستان محسوب می شود. این کالج دارای حدود ۱۵،۰۰۰ دانشجو و ۸۰۰۰ کارمند است. این نهاد ریشه در چشم انداز پرنس آلبرت به کنزینگتون جنوبی لندن دارد که می خواست این شهر را به یک مرکز آموزش و پرورش در کنار موزه ی تاریخ طبیعی، موزه ویکتوریا و آلبرت هال و موزه علوم تبدیل کند. منشور امپریال  در سال ۱۹۰۷ اعطا شد، که کالج سلطنتی علوم، دانشکده سلطنتی معادن و نیز کالج شهر و اصناف را در هم ادغام کرد.

این دانشگاه واقع در کنزینگتون جنوبی در مرکز لندن است، که ورودی اصلی دانشگاه در خیابان نمایشگاه یا “اکسیبیشن رود” قرار دارد. این دانشگاه نزدیک به فضاهای سبز زیادی در هاید پارک  است و نیز نزدیک یادبود سلطنتی آلبرت هال، مرکز خرید فوق لوکس هارودز ، و تعدادی از بزرگترین موزه های شهر.

این مطلب را از دست ندهید :
افزایش هورمونهای استرسی بر اثر افزایش درجه حرارت
این دانشگاه در حال حاضر ۱۵۰۰۰ دانشجو دارد، که از این تعداد ۵۲% آن ها دانشجویان بین المللی هستند. و نسبت دانشجویان پسر به دختر ۶۳ به ۳۷ است. در ضمن در این دانشگاه برای هر ۱۱ دانشجو در این دانشگاه ۳ کارمند وجود دارد.

کالج سلطنتی لندن ( امپریال کالج ) از لحاظ ایجاد امکانات پژوهشی و آموزشی در تمام گرایشات مهندسی سرآمد تمام دانشگاه‌های بریتانیا است. بودجه‌ی چهل میلیون پوندی اهدایی مایکل اورن (Michael Uren) صنعتگر و دانش‌آموخته‌ی امپریال کالج، کمک شایانی به توسعه‌ی سایت ۱۰ هکتاری (نزدیک به مرکز تلویزیون بی‌بی‌سی) در غرب لندن خواهد کرد. این هدیه‌ی ارزشمند همچنین صرف ایجاد مرکز مهندسی زیست‌پزشکی یا همانBiomedical Engineering  در مرکز پردیس (White City) نیز خواهد شد. فضاهای ورزش در محوطه‌ی باز، دور از دسترس‌اند، اما یک مرکز ورزشی مجهز و نوین در پردیس کنسینگتون افتتاح شده‌است که با دریافت یک شهریه‌ی ورودی امکانات مناسبی را جهت شنا و بدن‌سازی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه سلطنتی کالج لندن- دانشکده مهندسی شیمی

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه برکلی به طور مشترک با دانشگاه کل تک در رتبه هفتم دانشگاه های برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی قرار گرفته است.

وب سایت دانشگاه کالج سلطنتی لندن: http://www.imperial.ac.uk/

۹- دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)

دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) یا به اختصار (NUS) قدیمی‌ترین دانشگاه سنگاپور است و همچنین از نظر تعداد دانشجو بزرگترین دانشگاه این کشور است.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه ملی سنگاپور- دانشکده مهندسی شیمی

دانشگاه ملی سنگاپور از جمله مراکزی است که در طول قرن بیستم، ‌با فراز و نشیب های فراوانی همراه شد و اکنون به نام دانشگاه NUS، شهره و آوازه جهانی دارد و یکی از ۱۰ افتخار علمی قاره آسیا در جهان به شمار می رود. برای علاقمندانی که دوست دارند تحصیل با کیفیت را در یکی از برترین مراکز اقتصادی و صنعتی جهان تجربه کنند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز از دانشگاه محل تحصیل در قالب بورس تحصیلی دریافت کنند، سنگاپور یکی از بهترین گزینه ها است.

سنگاپور و دانشگاه های ممتاز این کشور، یکی از برترین مقصد هایی است که باید به آن توجه داشت. مقصدی که مشتاقان زیادی از سراسر جهان را هر ساله به سمت خود می کشاند و فرصت های تحصیلی و بورس و تحقیق گسترده ای را در زمینه های مختلف علم و فرهنگ و فناوری در اختیارشان قرار می دهد.

این دانشگاه به نسبت دانشگاه های شمال اروپا و حتی آمریکا، هزینه تحصیل پایین تری را طلب می کند و اگر چه هزینه های زندگی در سنگاپور گران است، اما وضعیت آب و هوایی و فرصت های اشتغال و استخدامی گسترده تری نسبت به اقتصاد بیمار این سال های اروپا دارد.
بودجه های تحقیقاتی این دانشگاه رقم های سرسام آوریست که شاید باور نکردنی باشد. اما شرکت های  SPIN-OFF  و هم چنین استارت آپ های دانشگاهی که محصول لابراتورهای تحقیقاتی دانشکده های مختلف این دانشگاه در سنگاپور و سراسر جهان است، صد ها برابر سرمایه گذاری های انجام شده،‌ بازدهی علمی را ایجاد کرده اند. دانشگاه کارآفرین (Entrepreneurial university) سنگاپور، صدها شرکت و موسسه تحقیقاتی و تجاری را راهبری می کند و به همین خاطر، مخاطبان زیادی دارد و اگر موفق به تحصیل در این دانشگاه بشوید، چه بسا با نامزدهای جوایز معتبر جهانی از جمله نوبل، همکار خواهید شد. چیز یکه در ان یو اس، غیر قابل دسترس نیست.

کسانی که با اسکوپوس و الزویو و منابع علمی جهان در تعامل هستند، نام محققان این دانشگاه را بر روی مقالات مختلف مشاهده کرده اند که نشان می دهد این دانشگاه به خودی خود، نقش موثری در تولید علم آسیا و جهان دارد.

بررسی ها نشان می دهد که شمار شرکت های دانشگاهی علم محور (Spin-off companies) و تعداد زیاد طرح های تجاری سازی شده این دانشگاه، نشان دهنده حضور گسترده این دانشگاه در عرصه های کسب و کار دانش بنیان است.

دانشکده مهندسی این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ میلادی تاسیس شد و بزرگ ترین دانشگده دانشگاه به شمار می رود. این دانشکده از دپارتمان های گوناگون تشکیل شده که از آن جمله می توان به دپارتمان بیو فناوری، مهندسی شیمی و بیو مولکولی، مهندسی محیط زیست و عمران، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم ها و صنایع، مهندسی مواد و مهندسی مکانیک و مدیریت فناوری و مهندسی اشاره کرد.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه ملی سنگاپور- دانشکده مهندسی شیمی

سایت دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و همه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه در مقاطع گوناگونی با چیدمان اطلاعاتی خوبی در دسترس است. بنابراین برای تحصیل در این دانشگاه حتی المقدور، نیازی به استفاده از موسسات مجاز اعزام دانشجو نیست و شما قادر هستید بر اساس مطالبی که در این گفتار ارائه می شود، رشته و مقطع مورد نیاز و شرایط پذیرش را بررسی و اپلای کنید.

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه ملی سنگاپور نهمین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی است.

وب سایت دانشگاه ملی سنگاپور: http://www.nus.edu.sg/

۱۰- دانشگاه توکیو (Tokyo)

دانشگاه توکیو (University of Tokyo) یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مراکز آموزش عالی کشور ژاپن است که در سطح جهانی مقام والایی در کلیه زمینه‌های آموزشی و فرهنگی دارد. دانشگاه توکیو در سال ۱۸۷۷ به عنوان اولین دانشگاه ملی ژاپن تاسیس شد و بعنوان یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو در ژاپن شناخته شده است utokyo در دوره های اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، در تمامی رشته ها طیف کاملی از فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه دانشجویان انجام می دهند.

این دانشگاه از لحاظ علمی بسیار غنی و از لحاظ ارائه رشته بسیار متنوع است که تضمین کننده ایی برای رشد فکری و کسب و دانش و مهارت های حرفه ای است قانون پذیرش این دانشگاه بر اساس آزمون ورودی است و محدوده ی قبولی ۱ به ۱۰ است.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه توکیو

دانشکده مهندسی دانشگاه توکیو یکی از محبوب ترین دانشکده های ژاپن برای دانشجویان به حساب می آید و شاخص ترین ویژگی های این دانشکده می توان به تنوع رشته های فنی و مهندسی این دانشکده اشاره کرد. رشته های مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی، مهندسی مواد و دیگر رشته های مهندسی در تمامی سطوح دانشگاهی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود.

در ضمن یادآور می شویم این مطلب متعلق به وب سایت کمیاتو می باشد. نحوه ی پذیرش دانشگاه توکیو با آزمون ورودی است و تمامی مدارک سطوح قبلی فرد متقاضی باید ارائه شود و هزینه تحصیل در این دانشگاه تقریبا بین ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال می باشد. ضمنا دانشگاه توکیو یک بورس تحصیلی ویژه برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که در واقع پاداشی است برای دانشجویان تحصیلات عالی که توانایی و استعداد خود را به خوبی نشان داده باشند؛ این بورس به صورت ماهانه مبلغی حدود ۲۰۰۰۰۰ ¥ (۱۸۰۰ دلار) است. به علاوه، این دانشجویان واجد شرایط بورس تحصیلی دولتی ژاپن هستند، که طبق سطح تحصیل آن‌ها، ماهانه مبلغی حدود ۱۴۵۰۰۰ ¥ (۱۳۰۰ دلار) دریافت می‌کنند.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی جهان- دانشگاه توکیو- دانشکده مهندسی شیمی

طبق رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸، دانشگاه توکیو دهمین دانشگاه برتر دنیا در رشته مهندسی شیمی محسوب می شود.

وب سایت دانشگاه توکیو: https://www.u-tokyo.ac.jp/en/index.html

 

بهترین دانشگاه های ایران در حوزه علوم پایه

رشته دانشگاه
زیست شناسی و زیست شیمی دانشگاه علوم پزشکی تهراندانشگاه تهران

دانشگاه تربیت مدرس

شیمی دانشگاه علوم پزشکی تهرانپژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

دانشگاه تهران

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه شیراز

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه فرودسی مشهد

دانشگاه بوعلی سینا

دانشگاه تبریز

دانشگاه اصفهان

دانشگاه رازی

دانشگاه کاشان

دانشگاه مازندران

دانشگاه الزهرا (س)

دانشگاه یاسوج

صنعتی شریف

دانشگاه امیرکبیر

صنعتی اصفهان

علم و صنعت ایران

خواجه نصیرالدین طوسی

زمین شناسی دانشگاه تهران
فیزیک پژوهشگاه دانش‌های بنیادیدانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه آزاد اسلامی

ریاضیات دانشگاه صنعتی امیرکبیردانشگاه آزاد اسلامی

 


سفیر آزما کیان برند اول فروش مواد شیمیایی و آزمایشگاهی در ایران می باشد.

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

 

 

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *