اسیدکلریدریک مرک آلمان | خرید و فروش اسیدکلریدریک مرک آلمان

اسیدکلریدریک مرک آلمان | خرید و فروش اسیدکلریدریک مرک آلمان

اسیدکلریدریک مرک آلمان | خرید و فروش اسیدکلریدریک مرک آلمان

اسیدکلریدریک مرک آلمان | خرید و فروش اسیدکلریدریک مرک آلمان

اسیدکلریدریک مرک آلمان | خرید و فروش اسیدکلریدریک مرک آلمان :

اسید کلریدریک یا هیدروکلریک اسید دارای نام های دیگری مانند موریاتیک اسید و جوهر نمک و یا کلرید هیدروژن می باشد. فرمول شیمیایی اسید کلریدریک HCL می باشد. هیدروکلریک اسید، اسیدی غیر آلی و معدنی بوده که بسیارخورنده و قوی می باشد و دارای رنگی شفاف و بوی بسیار تندی است. هیدروکلریک اسید از جمله مواد شیمیایی آزمایشگاهی پایه بوده و با حل شدن و ترکیب هیدروژن کلرید در آب تهیه می‌شود.

کاربردهای اسیدکلریدریک

از اسیدکلریدریک مرک آلمان در ساخت ترکیبات آلی و غیر آلی استفاده می شود. همچنین در صنایعی مانند صنایع چرم، پلاستیک سازی مانند پلاستیک های پی وی سی، صنایع شوینده و پاک کننده و جرم گیر، تولید باتری، اسید شویی فلزات، ساختمان سازی و پل سازی، کنترل PH و خنثی سازی، تمیز کاری دستگاه ها و بویلر ها و بسیاری دیگر از صنایع بکار می رود. جالب است بدانید این نوع اسید در بدن موجودات زنده نیز یافت می شود و در سلامت دستگاه گوارش نیز نقش بسزایی ایفا می کند، یکی از مکان هایی که این اسید در آنجا حضور دارد معده انسان است. در هنگامی که سوزش در معده ایجاد می شود بدلیل حضور این اسید و بالا رفتن میزان آن از حد طبیعی می باشد.

این مطلب را از دست ندهید :
بوتانول مرک آلمان | خرید و فروش بوتانول مرک آلمان

ویژگی های اسید کلریدریک

بطور کلی اسید کلریدریک با غلظت ۳۷ درصد ( آزمایشگاهی ) تولید می شود. اگر اسید کلریدریک با غلظت بیشتر و به روش های شیمیایی تولید شود دارای میزان تبخیر بسیار بالایی بوده و نگهداری آن بسیار سخت می باشد. اسیدکلریدریک با درصدهای ۳۰ تا ۳۳ در حجم بالایی تولید می شود که حمل و نقل و نگهداری آن بهینه و امکان پذیر می باشد و درصد های بالاتر هیدروکلریک اسید تنها در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. باید توجه داشت که بخار و قطره های اسید کلریدریک ممکن است باعث تحریک شدید و سوزش و حتی نابینایی در افراد شود، بنابراین در هنگام استفاده باید از عینک های مخصوص استفاده نمود. همچنین این ماده شیمیایی در تماس با پوست بدن، باعث قرمزی، تاول و سوختگی می شود که در اینصورت محل تماس باید به مدت ۱۵ دقیقه با آب ولرم شسته شود.

 

سفیر آزما کیان، شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از برترین برند های دنیا

با تشکر مجله دانش شیمی و تیم پایان نامه من

این مطلب را از دست ندهید :
افزایش هورمونهای استرسی بر اثر افزایش درجه حرارت

مشاوره، سفارش و فروش 24 ساعته  : 09357007743

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *