آیا حیوانات خانگی کرونا می گیرند ؟ | سفیر آزما کیان مواد شیمیایی آزمایشگاهی

آیا حیوانات خانگی کرونا می گیرند ؟

آیا حیوانات خانگی کرونا می گیرند ؟

 حیوانات خانگی کرونا می گیرنددر روز هایی که ویروس کرونا دنیا را شگفت زده کرده بود ، صاحبان حیوان خانگی نگران این موضوع بودند که واسطه حیوانات خانگی دچار ویروس کرونا نشوند. این نگرانی موجب شد بسیاری از افراد حیوانات خانگی خود را در کوچه و خیابان رها کنند که بسیار تلخ و تکان دهنده بود. در این بین پزشکان به مردم این اطمینان رو دادند که ویروس کرونا ویروس مشترک بین حیوانات و انسان نیست و این ویروس بر روی سیستم دفاعی انسان تاثیر گذار است نه حیوانات خانگی و وحشی. اما در روزهای گذشته خبری از نیورک منتشر شد که دنیا را تکان داد. مضمون خبر این بود “ببری 4 ساله در باغ وحش نیویورک به بیماری کرونا مبتلا شده است”. این خبرحاوی این پیام بود که ببر 4 ساله ویروس کرونا را از کارمند بدون علائم در باغ وحش دریافت کرده است و به 3 ببر و یک شیر دیگر منتقل کرده است. این خبر نظریه پزشکان را در مورد مشترک نبودن این بیماری بین انسان و حیوان کاملا رد می کند.

منشا بیماری کرونا حیوانات خانگی هستند ؟

با این حال محققان هنوز به قطعیت نرسیده اند که  منشا این بیماری از کجا آمده است .خیلی از آنها  منشا آن راخوک و آبزیان می دانند ولی هیچ کدام از این نظریه ها به اثبات نرسیده است.
این مطلب را از دست ندهید :
اسید سولفوریک چیست ؟
سگ و گربه کرکونا میگیرندعده ای هم عامل ویروس کرونا را خفاش میدانند در سالهای گذشته این پرنده عامل اصلی بیماری سارس و مرس بوده است. ولی هنوز موردی گزارش نشده مبنی بر اینکه این ویروس ازحیوان به انسان منتقل می شود. در این حال ما روزانه شاهد رها شدن این حیوانات خانگی در کوچه و خیابان ها هستیم.

 تا به حال حیوانی بر اثر کرونا مرده است ؟

چندی پیش گزارشی به دست ما رسید که یک سک 17 ساله دچار بیماری کرونا شده است . البته بعد از چند روز این سگ  مرخص شد ولی متاسفانه  در خانه جان خود را از دست داد. بسیاری به این عقیده اند این سک بخاطر کهولت سن جان خود را از دست داده است نه ویروس کرونا. دراین حال تحقیق های به دست آمده در کشور چین به ما می گوید که گربه ها  بیشتر در معرض خطر هستند. ولی سگ ها این بیماری را به هم منتقل نمی کنند و بدنشون مقاوم تر است.
این مطلب را از دست ندهید :
اندام های درگیر در ویروس کرونا | ویروس کرونا کدام اندام‌ها را درگیر می‌کند؟
ماسک سگ

پیشنهاد انجمن سلامت امریکا چیست ؟

انجمن سلامت خانگی آمریکا  به کسانی که حیوانات خانگی دارند پیشنهاد کرده است. که اگرعلائم بیماری دارید در تعامل با حیوانات خانگی از ماسک و دستکش استفاده کنید . تنها تحقیقی که به آن میشود استناد کرد ماندگاری ویروس روی سطوح  پلاستیک و فلز است. در این بین خبری از موی حیوانت برای مانگاری این ویروس نیست و جای خوشحالی دارد. . ولی با این حال ما به شما بهداشت فردی و پیشگیرانه را توصیه میکنیم. شرکت سفیر آزما کیان با سالها تجربه در فروش محصولات آزمایشگاهی و شیمیایی میتواند میتواند به شما عزیزان کمک شایانی کند. برای مشاور رایگان و خرید کالا با شماره 09357007743  تماس حاصل فرمایید

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *